برای پاسخ به این سوال که بازده یا توان حرارتی شومینه های اتانولی چقدر است، باید 3 عامل مختلف را مورد بررسی قرار دهیم و به یک نتیجه کلی در مورد توان گرمایی که می توانید از یک شومینه اتانول انتظار داشت می رسیم.

اتانول چیست؟

اتانوا یا بیواتانول نوعی الکل است که توسط تخمیر قندهای کشاورزی و محصولات گیاهی (نی شکر، سیب زمینی، موز، چغندر و اخیراً از غلاتی مثل گندم) تولید می شود و به عنوان یک سوخت پاک و تجدیدپذیر (سبز) شناخته می شود. همچنین اتانول، با مواد تلخ کننده ترکیب شده تا غیر قابل شرب باشد.

آیا اتانول دوست دار محیط زیست (سوخت سبز) است؟
این سوخت کاملاً از محصولات بیولوژیک تهیه شده که سبب موازنه اکولوژیکی طبیعی می شود.

در نتیجه سوختن اتانول چه چیزهایی تولید می شود؟
در نتیجه سوختن اتانول، فقط گرما، بخارآب و مقدار بسیار کمی دی اکسید کربن که معادل سوختن 2 شمع است تولید می شود و هیچ گونه گاز سمی و بد بویی را به وجود نمی آورد، به همین دلیل نیاز به هیچ گونه تهویه و یا دودکشی نمی باشد.

کجا می توانم اتانول را تهیه کنم؟
شما می توانید اتانول را در بسته بندهای استاندارد ۱، ۲، ۵ و ۲۰ لیتری از طریق تماس تلفنی و یا اینترنتی به ما سفارش داده وما برای شما در کوتاه ترین زمان آن ها را ارسال خواهیم کرد.
برای اطلاعات بیشتر با ما تماس گرفته و درباره تهیه سوخت محل خود سوال کنید.

اتانول برای چه مدت می سوزد؟
بطورکلی هر ۵ لیتر اتانول ، ۱۰ ساعت در حالت زیاد و ۲۰ ساعت با شعله کم می سوزد.

آیا می توان اتانول را ذخیره کرد؟
اتانول به عنوان یک مایع قابل اشتعال در گروه ۳ طبقه بندی می شود که شما می توانید با رعایت اصول ایمنی، آن را بدون هیچگونه مشکلی نگهداری کنید.